Publikálva: 2018.08.03 Frissítve: 2018.08.03 Tenisz

Két szettben búcsúzott Babos Timi San Joséban.

San José Mubadala Silicon Valley Classic, egyes, 2. forduló
Maria Szakkari (görög)–Babos Tímea 6:0, 6:1

Sajnos rendkívül egyoldalú volt a mérkőzés, az MTK Budapest  játékosnak esélye sem volt.

A 23 perces első szettben Szakkari úgy vezetett három brékkel 5:0-ra, hogy addig összesen hat labdamenetet veszített. A hatodik gémben Timi fogadóként 40:0-ra is vezetett, de végül nem tudott szépíteni.

A második felvonás jelentős része még simábban alakult. Szakkari 4:0-ig minden játékot 15-re nyert. Az ötödik gémben Timi adogatóként vezetett 40:30-ra, de ezt a gémet is elveszítette. A végén Szakkari szervált a negyeddöntőért, 40:30 után összesen négy meccslabdája volt. A magyar játékos valamennyi esélyt hárította, majd elnyerte ellenfele adogatását.

A következő gémben Szakkari fogadóként elhúzott 40:15-re, ezúttal pedig már le is zárta az egyoldalú mérkőzést.

– Az ellenfelem nagyon-nagyon jól játszott, esélyem sem volt. Úgy leütött a pályáról, mint annak a rendje. Olyat játszott, hogy szerintem ma bárki lehetett volna az ellenfele, simán legyőzi – nyilatkozta Timi.

Forrás: babostimea.hu, fotó: Ezra Shaw/Getty Images North America