Keresés

Sákovics Józsefre emlékezünk

Publikálva: 2019.01.02 Frissítve: 2019.05.16 Vívás – tőr/párbajtőr

2009 január 2-án hunyt el klubunk legendája.

A világbajnok, olimpiai ezüstérmes tőr és párbajtőrvívó 1957 és 1964 között erősítette klubunkat. 1953-ban párbajtőrben egyéni világbajnoki aranyérmet nyert Brüsszelben, hat évvel később pedig Budapesten csapatban is a világ legjobbjának mondhatta magát.

Olimpiákon három érmet szerzett: a tőrcsapat tagjaként 1952-ben, Helsinkiben harmadik lett, 1956-ban, Melbourne-ben megismételte ezt a bravúrt, ráadásul a párbajtőr csapattal az ezüstérmet is begyűjtötte.  

Sportolói pályafutása után edzőként folytatta, és 1963 és 1968 között a magyar válogatott szövetségi kapitánya volt, az ő irányítása alatt szerzett négy aranyérmet a válogatott az 1964-es tokiói olimpián.

Felesége, Dömölky Lídia – aki Tokióban a tőrcsapattal olimpiai aranyérmet nyert – szintén a klubunk sportolója volt, az MTK alapításnak 130. évfordulóján – 2018. november 16-án – az MTK Örökös Bajnoka címet vehette át.

Fotó: Jocha Károly/jochapress.hu

MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!