Török Lilly

Pozsonyi parádé

Publikálva: 2018.03.11 Frissítve: 2018.03.11 Karate

Már az első napon hét érmet szereztünk

A hétvégén Pozsonyban rendezik a Szlovákia Grand Prix karateversenyt, 26 ország 1930 versenyzője részvételével. Kiemelt mezőny jött össze, ķöszönhetően annak hogy többeknek ez a megmérettetés a kvalifikáció a felnőtt Európa-bajnokságra.

Az első napon az MTK Budapest felnőtt versenyzői kiemelkedően teljesítettek.

Sterck Laura, katában harmadik helyen végzett, miután egyenes ágon kikapott a végső győztes, szlovák Oveckovatol, de vigaszágon hozta mindkét körét.

Hárspataki Gábor magabiztosan nyerte a -75 kg kategóriát, öt győzelemmel.

Czagány Dóra második helyen végzett, miután a kiemelt szlovák versenyzővel szemben elvesztette a döntőt, ám az U21 mezőnyét négy győzelemmel vette, így aranyérmes lett.

Erdős Martin – U21-ben – a dobogó tetejére állhatott, négy győztes küzdelem után.

A juniorok mezőnyében Gyovai Roland harmadik helyen végzett, ahogy Ivanovics Alekszandra is. A kadetek mezőnyében Alekszandra három 8-0 ás győzelemmel, magabiztosan nyerte a kategóriát.

Vasárnap a 6-13 évesek kategóriáival folytatódik a versenyt.