Piros Zsombor

Pazar hétvége

Publikálva: 2019.06.03 Frissítve: 2019.06.03 Kajak-kenu

25 éremmel zártunk a Budapest bajnokságon.

A hétvégén kajak-kenu szakosztályunk a Budapest-bajnokságon vett részt, ahol a 17 egyesület közül az éremtábla harmadik helyén végeztünk, a KSI és az UTE mögött.

Sportolóink összesen 25 érmet szereztek, ebből 16 arany, 6 ezüst, illetve 2 bronz.

Serdülő és ifi kenuban nem tudtunk hibázni, hiszen mindkét korosztály 200, 500 és 1000 méteres számát megnyertük.

Ifiben Fodor Nicholas két számot is magabiztosan hozott, míg a serdülőknél 1000 méteren Simon Zsombor, 500 és 200 méteren pedig Somogyi Zsombor diadalmaskodott.

Serdülő kajakban Panyik Zsombor 500 méteren nem talált legyőzőre.

A leányoknál U23-as kajak egyesben Bende Bianka is duplázni tudott, kölyök U14-es kategóriában pedig Harkai Kitti győzedelmeskedett két távon is.

Új igazolásunk, Fekete Zsófi remekül debütált, ugyanis K1 serdülő 1000 méteren nem talált legyőzőre.

Kollek Bálint K1 kölyök 1000 méteren bronznak örülhetett, csak úgy, mint a Sárospataki Lilla/Berente Zsófi duó 500 méteren.

Takács Anna, serdülő 1000 méteren, Sárospataki Lilla 500 méteren ért célba a második helyen.

2000 méteren Budapest bajnok lett K2 kölyök kategóriában Budavári Barbara, Fejszák Zoé, valamint a Lengyel Bendegúz/György Porst Zente páros is. A Szabó-Csalló Nadin/Hofer Bianka MK2 párosunk sem okozott csalódást, hiszen ők is aranyérmet szereztek.

A gyerekek között, egyéniben Gazdag Marcell és Lengyel Lili is csodás versenyzéssel nyert. A második helyen végzett Kollek Máté MK1 2000 méteren, illetve a Zoltai Zalán/Herk László MK2-es tandem is.

Mini kenu egyéniben Tarácsky Laura a fiúk között lett második U10-12-es korosztályban 2000 méteren.

Ezen felül rengeteg versenyzőnk szerzett értékes helyezést, és sok kis kajakos, kenus is, így Végh Attila és Berekalli Évi munkája is kezd beérni a szakosztálynál.