Oly távol, és mégis közel (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2018.02.18 Frissítve: 2018.02.18 Kézilabda

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Tóth E. 3, Karnik 3, Sallai 1, Szádvári 1, Slakta 1, Valovics 1, Kovács G. 2, Barna, Mód, Dakos 1, Termány 6, Gorilszka 6 (3), Stranigg, Kuti

Siófok KC: Dedu, Gercsó – Maibom 3 (1), Geiger 2, Elghaoui 3, Böhme 2, Aoustin 5, Jezsics, Mazák-Németh, Such 2, Erdősi, Nze-Minko 8, Ferenczy 3, Sárosi
Vezetőedző: Lars Rasmussen

Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 1-2, 12. p.: 5-5, 18. p.: 5-10, 24. p.: 7-13, 37. p.: 14-18, 45. p.: 18-20, 50. p.: 20-22, 56. p.: 22-26

A K&H női kézilabdaliga 14. fordulójában a negyedik helyen álló Siófok KC-t láttuk vendégül az Elektromos Csarnokban. A két csapat őszi meccsét 34-18-ra a somogyiak nyerték, így lett volna miért visszavágni – még ha a papírforma továbbra sem mellettünk szólt is.

Sajnos azonban idegesen, kapkodva kezdtük a mérkőzést, az első gólunkra egészen a hetedik percig kellett várni, ekkor Termány Rita volt eredményes átlövésből. A ki nem kényszerített hibák, labdaeladások száma a folytatásban sem csökkent, a rutinos légiósokkal teletűzdelt Siófok pedig köszönte a lehetőséget, és ki is használta azt: az első félidő derekához közeledve ötgólos előnyre tett szert, amelyet a szünetig meg is őrzött (11-16).

A második félidőre sikerült csökkenteni a hibák számát, ráadásul a csereként beálló Hlogyik Petra is fontos védésekkel vétette észre magát. A 45. percre kétgólosra olvadt a vendégek előnye, ekkortájt úgy tűnt, nem lehetetlen a pontszerzés. Ám valahányszor az egyenlítés közelébe kerültünk, mindig jött egy buta hiba, amely megmentette a Siófokot. Hiába tehát a helyenkénti jó játék, a higgadtabb, rutinosabb SKC két ponttal távozhatott az Elektromos Csarnokból (25-28).

Lányainkra most két hét szünet vár, legközelebb március 3-án, az Érdet fogadjuk a K&H ligában.