Publikálva: 2018.02.03 Frissítve: 2018.02.03 Kézilabda

Karnik Szabina 11 gólig jutott, de így is jobbnak bizonyult a Debrecen.

DVSC-TVP: Horváth-Pásztor, Lajtos – Varsányi 4, Jezsikava 3, Csáki 4 (3), Hársfalvi 2, Punko 7, Vantara-Kelemen 1, Hajduch 1, Sirián 1, Zamfirescu 1, Grigel 4, Pálsdóttir 2, Deszpotovics, Tóvizi, Román
Vezetőedző: Vida Gergő

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Tóth E. 2, Karnik 11 (4), Sallai, Szádvári 2, Slakta 2, Valovics, Kovács G. 2, Barna, Mód, Dakos 5, Termány 3, Gorilszka, Kuti, Juhász E.

Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 3-4, 9. p.: 6-4, 13. p.: 9-5, 24. p.: 13-9, 32. p.: 17-13, 40. p.: 20-18, 46. p.: 24-19, 52. p.: 25-23, 57. p.: 29-23

A K&H női kézilabdaliga 13. fordulójában csapatunk a DVSC-TVP otthonába látogatott. Bár a mérkőzés előtt mindössze három pont választotta el egymástól a két együttest a tabellán, mégis egyértelműen a hat légióssal felálló hazaiak voltak a találkozó esélyesei.

Az első tíz perc teljesen kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. Aztán 6-5-öt követően – mikor már másodszor kerültünk emberhátrányba – le tudta szakítani a mieinket a DVSC, és a hajrához közeledve már ötgólosra hízott a hazaiak előnye. Azonban az első játékrészben kilenc gólig jutó Karnik Szabina vezetésével csapatunk vissza tudott jönni a meccsbe, így a szünetben 15-13-at mutatott az eredményjelző.

Bár a második félidő két gyors, hazai találattal kezdődött, ezt követően még vissza tudtuk állítani a kétgólos különbséget, igaz, közelebb már nem jutottunk ellenfelünkhöz. A 40. percben megpecsételődni látszott sorsunk, amikor is Termány Rita, harmadik kétperces büntetését követően, a kizárás sorsára jutott. A játékrész derekán aztán ismét meg tudott lépni a Loki (24-19), de még ekkor sem rogytunk meg, és tartottuk a lépést a hazaiakkal (25-23). A hajrában azonban sokadszorra is meg tudott lépni a DVSC, és bár Szádvári Krisztina és Dakos Noémi révén sokat kozmetikáztunk az eredményen, végül otthon tartotta a két pontot a Loki (30-27).

Csapatunk így a 11. helyen áll féltávnál, legközelebb pedig február 17-én, az Elektromos Csarnokban lép pályára, a Siófok ellen.

Golovin Vlagyimir:Nehéz mérkőzés volt. Így terveztük a játékot, csak más végeredménnyel. Hamar háromgólos előnyre tett szert a Debrecen, és ezt meg is tudta őrizni. A pontszerzéshez szinte tökéletes játék kellett volna.

(Fotó: DVSC-TVP)