Porobic Zoé

Nem tudtunk felnőni az Érdhez (GALÉRIA)

Publikálva: 2019.09.15 Frissítve: 2019.09.15 Kézilabda

30 percig tudtuk tartani a lépést Szabó Edina együttesével.

Érd–MTK Budapest 36-24 (18-14)
Érd Aréna, 750 néző
Vezette: Őri, Pozdena

Érd: Foggea – Nascimento 5 (1), Kiss N. 4, Szabó L. 4 (1), Jerabkova 6, Tóth G. 4, Bízik 2 Csere: Janurik (kapus), Lavko 2, Kisfaludy 1, Kovacsevics 1, Király R., Termány 2, Landi, Schatzl 5
Vezetőedző: Szabó Edina

MTK Budapest: Suba – Dávid-Azari 3, Gerháth 2, Tóth E. 7 (4), Dakos 1, Mihálffy 1, Fekete B. 3 Csere: Szabados 1, Szöllősi-Zácsik 3, Győri (kapus), Sallai, Horváth D. 1, Juhász E., Zsiborás 1, Sziráki 1, Sági (kapus)

Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4
A mérkőzés alakulása: 2. perc: 1-3; 5.: 6-3; 9. p.: 8-7; 19. p.: 13-9; 24. p.: 16-10; 35. p.: 23-16; 46. p.: 29-19; 55. p.: 33-23

A K&H liga 3. fordulójában csapatunk az Érd otthonába látogatott. A hazaiak az első fordulóban alulmaradtak az FTC-vel szemben, a másodikban legyőzték a Dunaújvárost. A mieink két vereséggel kezdtek, a Vác és az FTC otthonában, majd hazai pályán begyűjtötték a két pontot a Békéscsaba ellen. Golovin Vlagyimir kisebb sérülés miatt ezúttal nem számíthatott Pál Tamarára.

Nem kezdtük rosszul a meccset, az első két gólt Tóth Eszter és Dávid-Azari Fruzsina szerezte. Ám nem hagytak sokáig álmodozni a hazaiak, az ötödik percben már 6-3 állt az eredményjelzőn. Bár ezt követően egyszer még vissza tudtunk kapaszkodni egy gólra (8-7), sajnos a játék minden elemében fölénk nőtt az Érd. Csak a huszáros hajránknak köszönhetően olvadt négygólosra Szabó Edina együttesének előnye a szünetre (18-14).

Sajnos a második félidő sem hozott változást a játék képét illetően, továbbra is rendkívül pontatlanul játszottunk, így nem csoda, hogy a játékrész derekán már 10 gól volt a hazaiak fórja. Golovin Vlagyimir igyekezett forgatni a csapatát, mindenkinek lehetőséget adni, de nem tudtunk felnőni ellenfelünkhöz, sima vereség lett a vége (36-22).

Csapatunk szeptember 21-én a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia ellen javíthat.

Golovin Vlagyimir:Az első félidőben – bár sok gólt kaptunk – még nagyjából meg tudtuk valósítani, amit elképzeltünk. A másodikat pontatlanul kezdtük, sok eladott labdával, így a négygólos hátrányból nyolcgólos lett. Itt el is dőlt a meccs, és az is világos, hogy még nagyon sokat kell dolgoznunk. Biztos vagyok benne, hogy tudunk ennél jobban játszani.