Publikálva: 2019.01.20 Frissítve: 2019.01.20 Röplabda

Tóth Gábor tanítványai talpra álltak a Kaposvár elleni vereségből.

MTK Budapest–Gödöllői RC 3:0 (16, 22, 17)

MTK Budapest: Vezsenyi 13, Borsos 4, Kotormán 3, Kis R. 9, Godó 6, Takács D. 15
Csere: Nagy F. (liberó), Lesi, Szalai (liberó), Kiss G. 4, Szerényi
Vezetőedző: Tóth Gábor

GRC: Hackl 6, Nagy K. 1, Bálintné Széles 18, Dégi 3, Körtvélyessy 2, Király 6
Csere: Nagy A. (liberó), Ludmán 4, Halla 5, Ratkai, Tettamanti 1
Vezetőedző: Grózer György

Az NB I Liga 15. fordulójában a Gödöllői RC látogatott a Városmajorba. A szombati volt a két együttes harmadik találkozása a szezonban: előbb hazai pályán 3:0-ra, majd idegenben 3:2-re nyertünk.

Az első játszmában 4-4-ig tudta tartani velünk a lépést a Gödöllő, ezt követően leráztuk a két korábbi MTK-ssal – Hackl Szilviával és Ludmán Rékával – felálló vendégeket. Grózer György hiába kért időt előbb 15-9-nél, majd 21-14-nél, a mieink sima behúzták az első szettet (25-16).

A második játszmában már feljavulni látszott a Gödöllő játéka, 9-9-ig fej-fej mellett gyűjtögettük a pontokat. Bár ezt követően 3-4 egységgel elhúztunk, Grózer György együttese nem hagyta leszakítani magát, és egészen a játékrész hajrájáig szorongatta a mieinket (25-22).

A harmadik játszma ismét könnyebbnek tűnt, ezúttal nagyjából 10-9-ig volt reális esélye a Gödöllőnek, ezt követően azonban állva hagytuk a kiváló erőkből álló ellenfelünket, így végül különösebb izgalmak nélkül szereztünk három pontot (25-17).

Csapatunk legközelebb január 26-án, a Budaörs otthonában lép pályára.

Tóth Gábor:Tulajdonképpen mondhatjuk, hogy ez is sima mérkőzés volt. Nagyon örültem, hogy a kaposvári vereség után ilyen gyorsan talpra tudtunk állni. Nincs is sok időnk szomorkodni, a sebeinket nyalogatni, mivel folytatódik az alapszakasz, haladunk tovább előre.