Publikálva: 2017.05.28 Frissítve: 2017.05.28 Kézilabda

Mégis pont nélkül távoztunk Debrecenből.

DVSC-TVP: Horváth-Pásztor – Varsányi 4, Jezsikava 3 (1), Csáki, Punyko 3, Tóvizi 1, Kelemen 8, Siska 2, Sirián 3, Pénzes, Tóth M., Despotovics 2
Vezetőedző: Tone Tiselj

MTK Budapest: Hlogyik, Putz – Tóth E. 3, Szádvári 2, Slakta 2, Horváth D., Márton G. 1, Kovács G., Dakos 1, Termány 4 (1), Hosszu 1, Háfra 4, Gorilszka 2 (1), Frankovics 4

Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 4-1, 11. p.: 4-4, 21. p.: 10-5, 27. p.: 12-9, 35. p.: 17-11, 40. p.: 20-14, 49. p.: 22-20, 58. p.: 24-24

A K&H női kézilabdaliga 26., utolsó fordulójában az MTK Budapest a DVSC-TVP otthonába látogatott.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, Kelemen Éva vezetésével villámgyorsan lerázták ellenfelüket (4-1). Golovin Vlagyimir időkérését követően rendezte sorait az MTK, a 11. percben már egyenlő volt az állás (4-4). A fordításra azonban nem futotta a kék-fehérek erejéből, sőt, a hajdúságiak egy 4-0-ás rohammal ismét leszakították a vendégeket. Azonban ezúttal sem tört meg a fővárosi együttes, és Lana Frankovics átlövéseivel a szünetre ismét kétgólosra csökkentette hátrányát (13-11).

A második félidő elején az öltözőben maradt az MTK Budapest: a hazaiak négy gyors góllal állva hagyták ellenfelüket (17-11). Az első fővárosi találatra egészen a 36. percig kellett várni, ekkor Szádvári Krisztina vette be a hajdúságiak hálóját. Ugyan a folytatásban is ment előre becsülettel a vendégcsapat, de az egyenlítésre egészen az 58. percig kellett várni (24-24). A mérkőzés hajrája hatalmas taktikai küzdelmet és egy-egy időkérést hozott, de az idegek harcát végül Tones Tiselj tanítványai bírták jobban, így otthon tartották a két pontot (26-24).

Az MTK Budapest veresége ellenére tartja nyolcadik helyét a tabellán, igaz, a Siófok egy esetleges vasárnapi győzelemmel még megelőzheti a kék-fehéreket.

Golovin Vlagyimir:Nemzetközi szintű játékvezetés mellett sikerült hatvan percig izgalmassá tenni a mérkőzést.
Tone Tiselj:Büszke vagyok a csapatomra és örülök, hogy győzelemmel zártuk ezt a nehéz szezont. Nagyon szerettünk volna nyerni, hiszen ennek a keretnek ez volt az utolsó mérkőzése. Sikerült. Köszönöm a játékosoknak, a szurkolóknak és az stábnak az egész éves munkát!