Nemes Rita

Nehéz meccs és győzelem (LAPSZEMLE)

Publikálva: 2019.11.12 Frissítve: 2019.11.17 Tenisz

Babos Tímea szetthátrányból fordított a tajvani torna első fordulójában.

A selejtezőből érkezett Szucsjadi alaposan meglepte ellenfelét a 31 perces első szettben. Az indonéz játékos nyerte az első nyolc labdamenetet, brékelőnyét pedig tartotta 3:1-ig. Ekkor fogadóként vezetett 4:1-re, harmadik esélyét végül ki is használta. Timi 1:5 után játszmalabdáról nyerte adogatását, de a következő gémben csak egyenlőig jutott.

A 44 perces második felvonás elején a magyar játékos került brékelőnybe, de azt azonnal el is veszítette. Aztán Szucsjadi bréklabdát hárított a nyolcadik gémben (4:4), majd fogadóként vezetett 40-15-re. Szerencsére Timi megmentette szerváját, ezt követően pedig 0-ra brékelt. Jöhetett a döntő játszma!

A harmadik szettben klubunk kiválósága 3:0-ra vezetett, de ezután a következő három gémben csak egy-egy labdamenetet (3:3) nyert. Sőt! Szucsjadi újabb bréklabdához jutott, de Timi végül hozta a gémet. Timi három adógatóelőnyről nyerte el az indonéz játékos adogatását, majd 0-ra szerválta ki a meccset.

A következő körben az ausztrál Storm Sanders vár Timire.

Babos Tímea (2.)-Aldila Szucsjadi (indonéz) 2:6, 6:4, 6:3

(Forrás: babostimea.hu)