Nehéz kezdés után magabiztos győzelem (LAPSZEMLE)

Publikálva: 2018.10.03 Frissítve: 2018.10.03 Tenisz

Babos Timi párosban is vette az első akadályt.

Peking Open, Páros, 2. forduló
Babos Tímea, Krisztina Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Alizé Cornet, Petra Martič (francia, horvát) 7:6 (7-3), 6:2

Az 50 perces első játszma nyitó harmada egészen rosszul alakult a magyar-francia kettős számára. Cornet és Martič úgy vezetett 4:1-re, hogy 0-ra, majd 15-re nyerte el ellenfele adogatását. Közben pedig összesen három bréklabdát hárított a francia-horvát páros.

Szerencsére ezután jött a fordulat. Timi és Kiki Mladenovic alaposan feljavult, kétszer is 30-ra nyerte el Cornet és Martič szerváját (5:5). Ekkor a magyar-francia kettős újra elveszítette – ezúttal 30-ra – az adogatását  így az ellenfél szervált a szettért. Az első helyen kiemelt páros fogadóként elhúzott 40:15-re, majd 40:40, azaz szettlabda után harcolta ki a rövidítést.

A tie-breakben Timi és Mladenovic megnyerte valamennyi adogatását, kétszer pedig elnyerte az ellenfél szerváját, így hozta a szettet.

A második felvonás már simán alakult.

A magyar-francia duó 1:1, majd 4:2 után is 40-re brékelt, közben pedig nem veszített labdamenetet adogatóként. Aztán az utolsó gémben 40:0 után Cornet és Martič fogadópontot ért el, de a következő meccslabda már lezárta a találkozót.

Timi és Kiki ellenfele a negyeddöntőben a 7. helyen kiemelt Lucie Hradecká/Jekatyerina Makarova duó lesz.

Forrás: babostimea.hu