dr. Nguyen Anasztázia

Négypontos győzelem

Publikálva: 2016.09.24 Frissítve: 2016.09.24 Kézilabda

Félidőben még hátrányban volt, de végül megszerezte első győzelmét Golovin Vlagyimir együttese.

Békéscsabai ENKSE – MTK Budapest 25-27 (12-11)
Városi Sportcsarnok, 700 néző
Vezette: Herczeg, Südi

Békéscsabai ENKSE: Triffa, Kölcze – Gávai 5, Bottó, Vukaljovics 3/2, Dukics 1, Diószegi 1, Vasziljevszkaja 4/1, Zöldi-Tóth 2, Walfisch, Mihálffy, Glusica 4, Balogh Sz., Kovacsevics 5
Vezetőedző: Skaliczki László

MTK Budapest: Vig – Tóth E., Nyikolajenko 4, Szádvári 7, Slakta 1, Stranigg, Kovács G., Blaubacher, Juhász E., Dakos, Hosszu, Háfra 4, Gorilszka 4, Frankovics 7/2

Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 1-3; 15. p.: 6-8; 19. p.: 8-8; 23. p.: 11-9; 35. p.: 15-15; 41. p.: 17-16; 48. p.: 19-20; 54. p.: 21-24

A női kézilabda NB I második fordulójában az MTK Budapest a Békéscsaba otthonában lépett pályára. Mindkét együttes vereséggel kezdte a szezont, így Skaliczki László és Golovin Vlagyimir tanítványai is mindenképpen nyerni akartak.

Az első játékrészt a vendégek kezdték jobban, az ötgólos Szádvári Krisztina vezetésével egészen a félidő derekáig meg tudták tartani egy-két gólos előnyüket. A 21. percben vezettek először a békéscsabaiak, ekkor 9-8-at mutatott az eredményjelző. A Buducsnoszt Podgoricától érkező Jovana Kovacsevics átlövéseinek köszönhetően egygólos hazai előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidő eleje ugyancsak kiegyenlített játékot hozott, fej-fej mellett lőtték a gólokat a csapatok. 45 perc játékot követően aztán megrázta magát Golovin Vlagyimir együttese, leszakította ellenfelét, így hiába kérte ki második idejét Skaliczki László 19-21-nél, tanítványai már nem tudták utolérni a nagyon fontos győzelmet arató kék-fehéreket.

Az MTK Budapest a harmadik fordulóban a Budaörsöt fogadja hazai pályán, szeptember 28-án, szerdán.

Skaliczki László: – Igazi hátsóházi derbit hozott az első hazai meccsünk, de ugyanazok hibák kiütköztek, amelyek a felkészülési mérkőzések során.

Vlagyimir Golovin: – Tudtuk, hogy hatvanperces, nehéz küzdelem vár ránk. A csabaiak vezetésénél sem adtuk föl, és szereztünk fontos két pontot.