Korisánszky Dávid

Naszti és Angi is nyert (VIDEÓ+GALÉRIA)

Publikálva: 2018.08.25 Frissítve: 2018.08.25 Atlétika

Xéni kétszer is dobogóra állhatott

A Lantos Mihály Sporttelep Atlétikai Centrumában szombaton megkezdődött az Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntő.

Haladjunk időrendi sorrendben!

100 méteres női síkfutásban Nguyen Anasztázia révén voltunk érdekeltek, aki nagyot is ment a táv jelentős részén, de végül 11.76-os idővel a második helyen ért célba, mert a DSC-SI vágtázója, Kozák Luca (11.62) megelőzte. A harmadik helyen a BHSE sportolója, Kaptur Éva végzett.

Férfi rúdugrásban Nagy Marcell 4.02-vel kezdett, elsőre át is vitte. A 4.22 szintén azonnal sikerült, ám a 4.42 háromszor is kifogott rajta, így a hetedik helyen végzett. A számot Simonváros Csanád nyerte 5.02-es ugrással.

Női magasugrásban két sportolónk is indult. Szabó Beatrix a hibátlan 1.55, 1.60 és 1.64 után másodikra jutott át az 1.68-on, harmadikra vitte az 1.72-t, de háromszor leverte a 1.75-öt, ezzel a negyedik helyen zárt.
Krizsán Xénia 1.64-en szállt be, kihagyta az 1.68-at, elsőre ugrotta az 1.72-t, az 1.75-öt, de csak másodikra az 1.78-at, így ezüstérmes lett, mert bár Xéni és a GEAC sportolója sem jutott át az 1.78-on, de Renner Luca elsőre ugrotta az 1.75-öt.

Női gerelyhajításban Moravcsik Angéla uralta a versenyt. Sportolónknak nem volt 50 méter alatti dobása, s az 53.78 elég volt a győzelemhez. Krizsán Xénia 44.22-vel az ötödik helyen végzett.

Női távolugrásban is a mi versenyzőnk állhatott a dobogó legfelső fokára, de a legalsóra is. Nguyen Anasztázia 6.20-as ugrással nyert úgy, hogy közben volt 6.07-es és 6.13-as kísérlete is. A harmadik helyre Krizsán Xénia ugrotta fel magát 5.93-mal Közéjük a KARC atlétája, Lesti Diana tudott beférkőzni (5.96)

Vasárnap a többpróbázók versenyével, 13:30-kor folytatódik az Atlétikai Magyar Szuper Liga Döntő.