Andróczki Flóra

Nagyon rendben volt (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2020.01.03 Frissítve: 2020.01.03 Kézilabda

45 percig tartottuk a lépést a bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC-val.

MTK Budapest–Győri Audi ETO KC 25-31 (14-15)
Elektromos-csarnok, 400 néző
Vezette: Kovács-Sebők, Réti

MTK Budapest: Suba – Dávid-Azari 4, Dakos 3, Szabados, Szöllősi-Zácsik 8 (2), Tóth E. 2 (1), Fekete B. 2 Csere: Győri (kapus), Sallai 1, Mihálffy 1, Horváth D., Gerháth 1, Malovics 2, Juhász E. 1, Ferenczy

Győri Audi ETO KC: Kiss É. – Puhalák 3, Kristiansen 2, Oftedal 4, Brattset 1, Bulatovics, Faluvégi Csere: Leynaud (kapus), Edwige, Knedlikova 2, Hansen, Amorim 8, Fodor Cs., Kurtovics 8 (6), Nze-Minko 3, Bódi
Vezetőedző: Danyi Gábor

Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/6
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 2-0; 10. p.: 4-5; 20. p.: 11-8; 26. p.: 12-13; 39. p.: 19-19; 45. p.: 19-23; 54. p.: 22-27

A K&H női kézilabdaliga 21. fordulójából előrehozott mérkőzésen csapatunk a Győri Audi ETO KC-t látta vendégül az Elektromos-csarnokban. Golovin Vlagyimir sérülés miatt nem számíthatott Pál Tamarára és Zsiborás Lucára, a túloldalon pedig Görbicz Anita és Kari Aalvik Grimsbö nem volt bevethető.

Remekül kezdtek lányaink, az első percektől kezdve méltó ellenfelei voltunk – a BL-címvédőként a világ legjobb csapatának is bátran nevezhető – Győri Audi ETÓ-nak. Az első negyedórában fej-fej mellett haladtak a csapatok, igaz, ehhez az is kellett, hogy Amanda Kurtovics biztos kézzel értékesítette a vendégek javára megítélt mind a négy hétméterest. Szöllősi-Zácsik Szandra vezetésével a folytatásban három góllal elhúztunk ugyan, ám az ekkor pályára lépő Eduarda Amorim öt gyors találattal gyakorlatilag egymaga megfordította a meccset.

A második félidőben sem lassított csapatunk, még a 39. percben is döntetlent mutatott az eredményjelző (19-19). Ezt követően azonban ismét jött egy hétperces rövidzárlat, ami az ihletett formában játszó Amanda Kurtovics vezette vendégek számára épp elégnek bizonyult, hogy lerázzák mieinket. Bár a folytatásban is küzdöttünk becsülettel, Danyi Gábor együttese végül ránk tudta erőltetni akaratát, és hatgólos győzelmet aratott.

Szégyenkezésre azonban semmi ok, rengeteg biztató, pozitív momentuma volt a mérkőzésnek, erre a játékra lehet építeni. Legközelebb január 7-én, az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen bizonyíthatunk.