Sterck Laura

MTK Budapest–MAFC 49–59 (15-13, 10-14, 10-19, 14-13) GALÉRIA

Publikálva: 2019.09.29 Frissítve: 2019.09.29 Kosárlabda női

Vereséggel kezdtük a bajnokságot.

A női amatőr NB I Piros-csoportjában – hazai pályán, a Városmajorban – kezdte meg szereplését Nagy Dóra és Konta Gyula csapata. A MAFC ellen felálló – rendkívül fiatal – együttesünk jól kezdte a találkozót.

Az első negyedben a 7 pontot szerző Koch Dóra vezérletével 15-13-ra vezettünk. A második tíz perc hosszú ideig nem hozott pontot, majd Horváth Enikő, Aradi és Hercze jó formájának „köszönhetően” előbb feljött egálra az ellenfél, és a nagyszünetre átvette a vezetést (25-27).

A harmadik negyed felére sikerült egyenlítenie „csikócsapatunknak” (31-31), innen azonban kezdett ellépni a MAFC (33-37), melynek játékosai ekkor 37.5, míg a mieink 27.1 százalékos hatékonysággal dobtak.

Az utolsó etepot 11 pontos hátrányban kezdtük meg (35-46). Ebben a játékrészben hárompontos kísérletekre helyezték a hangsúlyt a lányok, váltakozó sikerrel. A véghajrára 55-49-es MAFC vezetéssel fordultunk, edzőink időkéréssel próbálták elhitetni játékosainkkal, hogy van még remény, de már nem sikerült pontot dobnunk, míg ellenfelünk bebiztosította a győzelmét (49-59).