Publikálva: 2018.04.02 Frissítve: 2018.04.02 Röplabda

3-0-ra nyertük a Budaörs elleni párharc első felvonását.

MTK Budapest–Budaörsi DSE 3:0 (14, 22, 19)

MTK Budapest: Kötél 6, Takács D. 12, Kis R. 11, Legros 9, Takács B. 7, Hatziefsztratiadu 12
Csere: Nagy F. (liberó), Nyuka, Lesi, Szabó Á. 1
Vezetőedző: Tóth Gábor

BDSE: Kilyénfalvi 3, Szabó L. 1, Radomszki 2, Ostorházi 2, Vezsenyi 10, Szabó D. 7
Csere: Maurer (liberó), Szabó K. 4, Tóth E. 7, Juraszik
Vezetőedző: Balogh István

Vasárnap délután játszotta csapatunk a Budaörs elleni, három győzelemig tartó párharc első mérkőzését.

Jól kezdtük a találkozót, nem látszott a lányokon a több mint háromhetes kihagyás. A játék szinte minden elemében a kissé megilletődöttnek tűnő vendégek fölé tudtunk nőni, így Balogh István hiába kért időt előbb 12-7-nél, majd 17-7-nél, végül simán behúztuk az első szettet (25-14).

A folytatásra aztán feljavultak a vendégek, nyoma sem volt a korábban látott bizonytalanságnak. Persze a mi játékunk sem volt már olyan koncentrált, mint az első játszmában, így fordulhatott elő, hogy Tóth Gábornak 10-13-as állásnál időt kellett kérnie. Bár foggal-körömmel őrizte előnyét a vendégcsapat, 19-18-nál végül vissza tudtuk venni a vezetést, és a remek formában lévő Kis Rebeka vezetésével megnyertük a második szettet is (25-22).

A harmadik játszmát ismét jól kezdtük, hamar elhúztunk 5-1-re. A folytatásban is egyre nőtt az előnyünk, 21-13-nál már nyolcpontos volt a fórunk. Ekkor kezdte meg a felzárkózást a Budaörs: gyorsan három pontot gyűjtöttek. Tóth Gábor időt kért, ezt követően ismét három pontot szereztek a vendégek, majd vezetőedzőnk másodszor is szót kért. Utóbb már volt is foganatja a mester szavainak, lányaink gyorsan lezárták a szettet, és ezzel együtt a párharc első felvonását is (25-19).

Folytatás szerda este, a budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumban.