Megtört az átok (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2018.01.07 Frissítve: 2018.01.07 Kézilabda

Nagy csatát hozott a Budaörs elleni mérkőzés, de ezúttal végre mi örülhettünk a végén.

MTK Budapest – Budaörs Handball 37-31 (17-15)
Elektromos Csarnok, 385 néző
Vezette: Altmár, Horváth M.

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Tóth E. 8, Karnik 10 (1), Sallai 1, Szádvári 3, Slakta 1, Kovács G., Barna 1, Mód, Dakos 3, Termány 6, Gorilszka, Kuti 4

Budaörs Handball: Wéninger, Sipeki – Szöllősi-Zácsik 7, Szabadfi 3, Zsigmond V. 4, Juhos 7 (7), Berta 2, Hornyák 5, Pásztor N., Farkas E. 3, Brettner, Ertl, Rácz R., Kaczur
Vezetőedző: Mihály Attila

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/7
A mérkőzés alakulása: 9. p.: 5-5, 20. p.: 10-11, 29. p.: 15-15, 32. p.: 19-15, 41. p.: 26-21, 48. p.: 30-24, 54. p.: 32-28

A K&H női kézilabdaliga tizedik fordulójában a Budaörs Handball látogatott az Elektromos Csarnokba. Bár az ősszel, a Magyar Kupában egyszer már le tudtuk győzni Mihály Attila tanítványait, mégis dőreség lett volna félvállról venni a szombati találkozót: Szöllősi-Zácsik Szandráék kilenc pontot gyűjtve, a nyolcadik helyről várhatták azt.

Az első félidő hatalmas küzdelmet és rendkívül kiegyenlített játékot hozott. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy-két góllal, de lerázni egyik sem tudta ellenfelét. Egy hajszállal talán mi kezdtük idegesebben a mérkőzést, több ki nem kényszerített hibát vétettünk, mint a vendégek. Másfél perccel a játékrész vége előtt is még döntetlent mutatott az eredményjelző (15-15), ám Barna Éva és Kuti Betti gyors találatainak köszönhetően végül kétgólos előnnyel vonulhattunk pihenőre.

A második félidő éppen úgy kezdődött, ahogy az első véget ért: két gyors hazai góllal – ezúttal Termány Rita jóvoltából. A játékrész derekán már hat gól volt az előnyünk, elkaptuk a fonalat, egyre magabiztosabban játszottunk, míg a tartalékos összeállításban pályára lépő vendégek fáradni látszottak. Öröm volt nézni a mieink játékát: Karnik Szacsa tíz, Tóth Eszter nyolc, Termány Rita pedig hat góllal vette ki a részét a győzelemből, de a fiatalok is kitettek magukért: Hlogyik Petra fontos védésekkel vette elejét a budaörsi fellángolásoknak, Kuti Betti pedig remekül szállt be a kisebb betegséggel küzdő alapember, Slakta Petra helyére. A hajrához közeledve már csak a különbség volt kérdéses, végül 37-31-es győzelemnek örülhettek az Elektromos Csarnokot megtöltő szurkolók.

Csapatunk szezonbeli első győzelmével feljött az tizenegyedik helyre, és önbizalommal telve várhatja a jövő szombati, Békéscsaba elleni rangadót.