Publikálva: 2018.04.19 Frissítve: 2018.04.19 Kézilabda

Az utolsó percig izgulhattunk a Hajdúnánás ellen.

MTK Budapest–Hajdúnánás SK 30-29 (18-16)

MTK Budapest: Fritz, Fekete D. – Aradi, Mics, Laki 3, Stranigg 8 (1), Erdélyi 1, Nonn 3, Horváth N. 3, Kovács D., Sándor 1, Juhász E. 3, Kiss F., Blazsek 8 (1), Kalmár E.

HSK: Dorogi, Karócz – Nagy D. 2, Tar Cs. 6 (4), Tar L. 5, Szögi, Molnár F. 6 (2), Cserős 6, Balázs, Nyakas 1, Reszegi, Molnár A. 2, Konyári
Vezetőedző: Molnár András

Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/6
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 4-4; 16. p.: 10-10; 25. p.: 15-15; 33. p.: 20-17; 41. p.: 26-22; 50. p.: 26-27; 58. p.: 28-28

Az ifjúsági leány kézilabda-bajnokság 20. fordulójában csapatunk a Hajdúnánás SK-t látta vendégül az Elektromos Csarnokban.

Bár a két együttest öt hely választja el egymástól a tabellán, az már az őszi meccsen is látszott, a Hajdúnánás nem adja olcsón a bőrét.

Ezúttal sem volt ez másként: Stranigg Ferenc tanítványai jól kezdték a mérkőzést, mégsem tudták lerázni ellenfelüket. Támadásban – az összetett góllövőlistát is vezető – Blazsek Alexandra vitte a prímet, a már NB I-ben is bemutatkozott beállós hatszor talált be az első félidőben. A fentiek ellenére sem hagyta magát leszakítani a vendégcsapat, a szünetben is mindössze két gól volt a mieink előnye (18-16).

A második játékrészt is jól kezdtük, percről-percre nőtt a mieink előnye: 26-22-nél talán már el is hittük, hogy zsebben a két pont, ám ekkor jött a feketeleves. Molnár András együttese öt gyors góllal megfordította az állást, így bőven maradt izgulnivaló a hajrára.

59:16-ot mutatott az óra, mikor 29-28-as állásnál a vendégek mestere időt kért. Szavai nyitott fülekre találtak, Cserős Petra révén egyenlített a Hajdúnánás. Azonban nem remegett meg a mieink keze sem, és tíz másodperccel a végső dudaszó előtt Laki Bianka átlövésből megszerezte a győztes gólt.

Győzelmével csapatunk őrzi harmadik helyét a tabellán, az FTC és a DVSC mögött.