Publikálva: 2018.10.20 Frissítve: 2018.10.20 Kézilabda

Moyra-Budaörs Handball–MTK Budapest 30-30 (12-14)

Budaörs: Wéninger – Ertl 7, Pálos-Bognár, Pásztor N. 7, Hornyák 1, Gerháth 7 (2), Kiskartali 1
Csere: Sipeki Hajduch 6, Zsigmond, Kaczur, Szabadfi 1

MTK Budapest: Lajtos – Stranigg, Termány 3 (1), Dakos 6, Tóth E. 1, Karnik 10 (5), Slakta 3
Csere: Győri – Kovács G., Mihálffy 4, Nonn 1, Tóth N., Bánfai 2

Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/6
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 2-1; 12. p.: 3-6; 18. p.: 5-10; 26. p.: 9-12; 33. p.: 14-14; 38. p.: 16-18; 46. p.: 22-21; 56. p.: 27-27

A K&H női kézilabdaliga 6. fordulójában csapatunk a Moyra-Budaörs Handball otthonába látogatott. Golovin Vlagyimir nem számíthatott a keddi, junior válogatott elleni mérkőzésen orrtörést szenvedő Fekete Bozsanára.

Balszélsőnk hiánya ellenére nem kezdtük rosszul a meccset, igaz, Pásztor Noémivel többször is meggyűlt a mieink baja. Az első félidő derekán végül le tudtuk szakítani ellenfelünket: a 18. percben, Slakta Petra találatát követően már 5-10-et mutatott az eredményjelző. A hazaiak azonban nem törtek meg, a szünetre kétgólosra olvadt az előnyünk (12-14).

A második játékrész elején szinte azonnal egyenlített a Budaörs, és a folytatásban is fej-fej mellett haladt a két csapat, elvétve nőtt csak kétgólosra a különbség. A hajrá – csakúgy, mint a Fehérvár ellen – ezúttal is rendkívüli izgalmakat tartogatott, de sajnos most sem volt szerencsénk: Mihály Attila tanítványai egy könnyű síppal befújt, időn túli hétméteresből tudtak egyenlíteni (30-30).

Csapatunk legközelebb október 24-én, a Szombathelyi KKA otthonában lép pályára, a Magyar Kupában.

Golovin Vlagyimir: – Nagyon örülünk az egy pontnak, bármennyire nem működött a játék, de nagyon értékes pontot szereztünk a Budaörs otthonában.