dr. Nguyen Anasztázia

Megdolgoztatták a PINKK-Pécset (GALÉRIA)

Publikálva: 2015.02.07 Frissítve: 2015.02.10 Kosárlabda női

A női NB I/A 15. fordulójában a dobogó harmadik helyén álló PINKK-Pécsi 424 csapatát fogadta otthonában, a tőlük hat hellyel lemaradó MTK Budapest. A találkozó vendéggyőzelemmel zárult, de korántsem olyan simán, mint amire számítani lehetett.

A találkozó esélyesei – az eddigi eredmények alapján – egyértelműen a pécsiek voltak, amit tovább erősített az is, hogy az MTK Budapest több játékosa megbetegedett vagy megsérült az elmúlt napokban.

Ennek ellenére Sztevan Csupicsék lelkesen várták a mérkőzést, szerettek volna meglepetést okozni. A találkozó előtt néhány perccel, a mester azzal viccelődött, hogy sose volt a csapat annyira jó formában, mint most.

Azután a pályán ez beigazolódott. MTK támadással indult a mérkőzés, az első pont pedig hazai büntetőből született. Rögtön a negyed elején sikerült elhúzni 15-6-ra, sőt, kétszer labdát is szereztek Medgyessy Dóráék, ebből azonban csak az első volt értékes. Az MTK Budapestnek jót tett Iva Roglics leigazolása, hiszen a szerb származású játékos minden egyes hangszálával irányította a pályán és annak széléről társait. Az első negyed 27-18-as hazai vezetéssel zárult.

A mester a gyorsszünetben arra kérte tanítványait, bátran menjenek neki a mérkőzésnek, kommunikáljanak és védekezzenek határozottabban a folytatásban. Mindezek ellenére a második negyed előbb pécsi triplával, majd duplával indult, amivel a vendégek felzárkóztak 27-22-re, majd Barnai Judit kosara után újabb triplával 29-25-re. A következő percek gyakorlatilag a büntetőkről szóltak. Bár a hazaiak próbáltak ismét elhúzni, Medgyessy Dóra például nagyon szép akciót vitt véghez, ám ez a negyed már csak három pontos hazai előnnyel zárult. (47-44)

A kérdés az volt, sikerül-e az MTK-nak megtartani a második félidőben is a vezetést, és a győri meccs után újabb bravúrt véghezvinni, ezúttal hazai pályán, a dobogós PINKK ellen. Nos, a harmadik negyedben előbb 47-47-re zárkózott a vendég, melyet vendéglátóik nem hagytak annyiban. Medgyessy labdaszerzése után 55-47 az állás. Azután ismét büntető büntetőt követ. A játék hevességét jelzi, hogy az egyik hazai ziccernél Turóczi Nikolett és az egyik pécsi játékos egyszerre zuhan földre, szerencsére, sérülés nélkül. Nem sokkal később három hazai triplától tombolnak örömükben a hazai szurkolók, ám hidegzuhanyként érkezik a pécsi válasz tripla is. (70-59) Tizenhárom másodperccel a harmadik negyed vége előtt Sztevan Csupics arra kéri játékosait, hogy ne kapkodjanak, ne rontsák el azt, amit addig szépen felépítettek.

Négypontos hazai előnnyel és pécsi duplával indul az utolsó negyed. A hazaiak 70-69 után szereznek újból pontot. (72-69) Örömük azonban nem tart sokáig, ugyanis az ellenfél előbb egyenlít, majd átveszi a vezetést. (73-76) Sztevan Csupics azonnal időt kér, és higgadtan közli a játékosokkal, hogy nincs játék és az a lendület, ami a meccs elején. Barnai Judit büntetőjével folytatódik tovább a meccs. (75-76) A PINKK-Pécsi 424 azonban minden erejét beleadva küzd, 75-80-nál még a játékvezetőhölgy is földre ül a hazai palánk alatt. Azután az MTK-nak sikerül 82-82-re zárkóznia, majd mesterük időkérése után Medgyessy Dóra triplájával átvenni a vezetést (88-86), ám az utolsó másodpercben egyenlítenek a pécsiek (88-88). Ami eldönthette volna meccset, az Vukov Szonja ziccere volt, ám akárhogy próbálkozott a fiatal játékos, nem sikerült kosárba dobni a labdát, így öt perc hosszabbítás következett.

A ráadásban azonban már alig sikerül bármi a hazai csapatnak, David Leman együttese elhúz 90-100-ra, végül pécsi büntetővel és győzelemmel ér véget a találkozó.

MTK Budapest – PINKK-Pécsi 424 95-103 (27-18, 20-26, 23-21, 18-23, 7-15)

Sztevan Csupics, vezetőedző (MTK Budapest): – Harcoltunk végig, egyetlen kosáron múlt a hosszabbítás előtt a győzelem. Ha így játszunk ebben a szezonban, akkor nem lesz gondunk. Nagyon büszke vagyok a csapatra, azt viszont sajnálom, hogy nem sikerült a bravúr. Sokkal jobban játszottunk most ellenük, mint ősszel.

MTK Budapest: Böröndy 9/3, Turóczi, 21/3, Medgyessy 29/6, Vokuv 14/6, Roglics 8 Csere: Barnai 10, Baksa 4, Szabó, Orbán, Kádár Vezetőedző: Sztevan Cupics

PINKK-Pécsi 424: Sánta 3, Halvarsson 24, Stewart 22, Faulkner 18, Gémes-Sarok 4 Csere: Ruják 14/3, Nagy D 6, Őri 7/3, Laczi 5/3 Vezetőedző: David Leman