Magabiztos győzelemmel kezdtek (LAPSZEMLE)

Publikálva: 2018.10.26 Frissítve: 2018.10.26 Tenisz

Timi és Mladenovic mindössze két gémet veszítve jutottak az elődöntőbe.

WTA Finals 2018, páros, negyeddöntő
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Gabriela Dabrowski, Hszü Ji-fan (kanadai, kínai, 7.) 6:0, 6:2

A tavaly világbajnok magyar játékos és idei társa rendkívül magabiztos és jó játékkal jutott a legjobb négy közé. Babos Timi és Kristina Mladenovic 2015-ben a csoportkörben egy győzelemnek örülhetett, de a két vereség miatt nem jutott be az elődöntőbe, most viszont sikerült elérni ezt az eredményt.

A 24 perces első játszmában a 2. helyen kiemelt magyar-francia kettős 40-re nyerte a nyitó gémet, majd 15-re nyerte el ellenfele szerváját. Ezután Timi és Mladenovic bréklabdáról hozta a következő saját játékot, utána 40-re brékelt.

Az ötödik játékban a magyar-francia páros nem veszített labdamenetet, majd fogadóként csak kettőt, így lezárult a nyitó felvonás.

A második szett elején mindkét kettős egyszer veszítette el adogatását, de 2:2 után már csak Timi és Kristina Mladenovic örülhetett. A magyar-francia páros 30-ra és 15-re hozta a szerváját, közben brékelt 15-re és 30-ra.

Forrás: babostimea.hu