Publikálva: 2019.11.06 Frissítve: 2019.11.06 Tenisz

Babos Tímea simán felülmúlta kínai ellenfelét.

Sencsen ITF-tenisztorna, 1. forduló
Babos Tímea (5.)-Vang Tan-ni (kínai) 6:1, 6:4

Három nappal a WTA-világbajnokság sikeres párosdöntője után Timi egyesben és fedett pálya után újra szabadtéren lépett pályára. Az MTK Budapest játékosa a szezonzáró, egyéni szerepléssel akarja bebiztosítani a főtáblás szereplést az Australian Openre.

A 32 perces első játszma nagyon simán alakult. A hálót gyakran támadó és a röptékre alapozó Vang a második gémben 0-40-ről mentette meg az adogatását, de utána Timi sokkal pontosabb volt. A magyar játékos 15-re, majd 40-re nyerte el ellenfele szerváját, a hetedik gémben pedig 15-40-ről hozta az adogatást.

A második szett sokkal szorosabbra sikerült. A hazai játékos taktikája nem változott, de ezúttal eredményesebb volt. Vang 1:3, majd 3:4 után is visszajött brékhátrányból.

Szerencsére 4:4-et követően már Timi uralta a mérkőzést. Először 30-ra nyerte el ellenfele adogatását. Utána vezetett 40-0-ra is, végül a harmadik meccslabdával zárta le a mérkőzést.

A magyar játékos következő ellenfele a holland Bibiane Schoofs lesz.

Forrás: babostimea.hu