Publikálva: 2018.04.02 Frissítve: 2018.04.02

Az utolsó másodpercekig küzdöttünk a Veszprém ellen.

HOYA-PE Veszprémi KK–MTK Törökbálint 67-63 (20-17, 17-18, 20-14, 10-14)

Veszprém, Vetési Gimnázium
Statisztikai lap

Fogócska játékot mutattak be a csapatok Veszprémben. A hazaiak 5-0-ra elhúztak az elején, majd úgy zajlott az egész mérkőzés, hogy a Veszprém elfutott, mi pedig megpróbáltuk befogni a vendéglátókat. Az első negyedben 9-3, 9-6, 18-10, 18-15, végül 20-17 lett az állás.

A második játékrészben 20-19 után 27-21, 30-29, 34-29, 37-32, 37-35 volt az eredmény akulása, legutóbbi egyúttal az első félidő végét is jelentette.

A harmadik negyed elején visszaköszönt az utóbbi mérkőzéseken már-már elfeledett rossz szokásunk, és 7-0 volt az első másfél perc (44-35). Utána ismét folytatódott az üldözéses játék (46-44, 55-47), amiből a záró etap előtt nyolcpontos hátránnyal jöttünk ki (57-49). Ráadásul Szabó Tibor bokája megsérült, és a center nem is tudott visszaállni.

Ennek ellenére a negyedik negyedben megint felzárkózott együttesünk, sőt, végre a jég is megtört, és öt perccel a vége előtt átvettük a vezetést (59-60). A lefújáshoz közeledve, 63-63 után a Veszprém került előnybe (65-63). Már fél percen belül jártunk, amikor gyorsindítás végén Boinitzer Dávid lepasszolta a labdát Jakab Péternek, aki bedobta a kosárba a labdát. Megszólalt a bírói síp, a vendégek már örültek, hogy a gól után jöhet a plusz egy büntető. Ám helyette érkezett a hidegzuhany, ugyanis lépéshiba miatt elvették a pontokat. A kényszerhelyeztben lévő csapatunk próbálkozott faltolni, de a veszprémiek bosnyák légiósa, Nebojsa Pavlovics mindkét büntetőt értékesítette, és ezzel eldőlt a mérkőzés.

Az, hogy 67 pontot kaptunk Veszprémben, mindenképpen dicséri a védekezést, ami egy faktor kivételével kiváló volt. Sajnos a védő lepattanózás igen gyenge volt. A mi palánkunk alatt csaknem ugyanannyi lepattanó landolt veszprémi kézben (17), mint az MTK Törökbálint játékosoknál (19), és ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy míg a hazaiaknak összesen 69 mezőnykísérletük volt, mi csak 46-szor dobtuk rá mezőnyből a labdát. Ráadásul nagyon sok volt az eladott labda. Ennek ellenére megvolt az esély a győzelemre.

Bódi Ferenc vezetőedző: – Ma bebizonyítottuk, hogy nem volt véletlen az a sorozat, ami most megszakadt, mivel végletekig kiélezett mérkőzésen maradtunk alul az egyik bajnokaspiráns otthonában. Játékosaim mindent próbáltak megtenni a győzelemért, de ez a nagy akarás túlzott görcsösséghez vezetett. Csapatom erejét mutatja, hogy a 24 eladott labdánk és a rengeteg veszprémi támadólepattanó ellenére partiban tudtunk maradni. Emelt fővel és büszkén távozhattunk a mérkőzésről, és megyünk tovább a megkezdett úton.

U20

Már az első félidő végén 36 ponttak vezetett utánpótlás együttesünk, amely a végén a nagyarányú győzelem mellett még a százas határt is átlépte.

HOYA-PE Veszprémi KK –MTK Törökbálint 55-101 (8-29, 14-29, 20-24, 13-19)