Kifizetődött a megfélemlítés (GALÉRIA)

Publikálva: 2019.03.10 Frissítve: 2019.03.10 Kézilabda

Két ponttal távozhatott az Elektromos csarnokból a győzelem érdekében mindent bevető Mosonmagyaróvár.

MTK Budapest–Eu-Fire Mosonmagyaróvár 21-29 (10-15)
Elektromos csarnok, néző 300
Vezette: B. Pech, Vágvölgyi

MTK Budapest: Győri – Slakta, Karnik 8 (2), Dakos 2, Tóth E. 3, Termány 4, Fekete B. 4
Cserék: Lajtos – Kovács G., Mihálffy, Stranigg, Bánfai, Zsiborás

Eu-Fire Mosonmagyaróvár: Herczeg – Kovacsicz 2, Gyimesi 1, Tilinger 4 (2), Horváth B. 2, Szarková 6, Hajtai
Cserék: Dányi – Kopecz 3, Vukcsevics, Bízik R. 9 (1), Katona 2, Hudák, Bízik B.
Vezetőedző: Bognár Róbert

Kiállítások: 8, ill. 18 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 2-1; 11. p.: 3-5; 17. p.: 5-7; 26. p.: 8-11; 37. p.: 11-18; 41. p.: 14-18; 47. p.: 18-21; 51. p.: 18-24; 58. p.: 20-27

A K&H női kézilabdaliga 17. fordulójában csapatunk az Eu-Fire Mosonmagyaróvárt látta vendégül az Elektromos csarnokban. A két együttes őszi mérkőzését Golovin Vlagyimir tanítványai nyerték 31-29-re az UFM Arénában.

A Mosonmagyaróvár az első perctől kezdve rendkívül elszántnak tűnt, Bognár Róbert tanítványai korán megszerezték a vezetést, majd a folytatásban kemény – néha már a durvaság határát súroló – védekezésüknek köszönhetően magabiztosan őrizték azt. A félidő során többször is felzárkóztunk egy-egy gólra, de az egyenlítésre egyszer sem futotta erőnkből. Sőt, az első játékrész hajrájában kialakult adok-kapokból a vendégek jöttek ki jobban, olyannyira, hogy a szünetben már öt gól volt az MKC előnye (10-15).

Sajnos a második félidőben sem változott a játék képe: a 37. percben, 11-18-nál már sokan elkönyvelték a vendégek győzelmét, de ez – ekkor még – korainak bizonyult. A játékrész derekán három gólra olvadt az MKC előnye, felcsillant némi reménysugár, de ennél közelebb már nem tudtunk zárkózni. Sőt, a hajrában újfent le tudta rázni a mieinket a Mosonmagyaróvár, amely végül két ponttal távozott az Elektromos csarnokból (21-29).

Csapatunk legközelebb március 16-án, az Alba Fehérvár KC otthonában lép pályára.