Két fronton is küzdöttek

Publikálva: 2019.01.27 Frissítve: 2019.01.27 Karate

Franciaországban és itthon is szépen szerepeltek.

Karateszakosztályunk egy része Párizsba utazott a Paris Openre, ahol a világ legjobb 64 karatékája indul kategóriánként. A verseny az olimpiai kvalifikációba is beleszámít, így ezért is volt fontos állomás sportolóink számára.

Hárspataki Gábor az első körben Noah Bitsch ellen diadalmaskodott, azonban a második fordulóban japán ellenfele kifogott rajta, így véget ért számára a verseny.

Czagány Dóra két héttel a korosztályos Európa-bajnokság előtt, zseniális formát mutatva a legjobb nyolcig menetelt. Legyőzte kanadai, mexikói és kínai ellenfelét is, és csak a csoportdöntőben kapott ki egyiptomi vetélytársától.

A csapat másik fele az egyik legrangosabb hazai versenyen vett részt, 49 fős létszámmal, és 16 arany, 16 ezüst és 18 bronzéremmel összesítésben az első helyen zárt, ezzel megőrizve a veretlenséget.

A két hét múlva Dániában sorra kerülő Európa-bajnokságon induló versenyzőink közül mind a dobogó legfelső fokán álltak.