Publikálva: 2019.01.06 Frissítve: 2019.01.06 Kézilabda

MTK Budapest–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 26-26 (15-13)

MTK Budapest: Győri – Slakta, Karnik 6 (2), Dakos 3, Tóth E. 3 (1), Mihálffy, Fekete B. 5
Csere: Lajtos – Kovács G., Bánfai 4, Termány 3, Stranigg 2

Békéscsabai ENKSE: Horvát D. – Kovács A. 5, Vukajlovics 4, Giricz, Walfisch 8 (1), Dombi, Hős 3
Csere: Balog – Marincsák 4 (2), Zöldi-Tóth 2, Agbaba, Ekker
Vezetőedző: Horváth Roland

Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
A mérkőzés alakulása: 3. perc: 0-2; 10. p.: 5-2; 16. p.: 7-7; 19. p.: 9-10; 28. p.: 12-12; 35. p.: 17-17; 43. p.: 21-19; 48. p.: 23-23; 57. p.: 25-26

A K&H női kézilabdaliga 11. fordulójában női kézilabdacsapatunk a Békéscsabai Előre NKSÉ-t látta vendégül az Elektromos Csarnokban.

A nagy tét mindkét együttes játékára rányomta bélyegét az első pár percben: kapkodva, idegesen kezdtek a felek. Bár a mérkőzés első két gólját a vendégek szerezték, a hazaiak – Fekete Bozsana vezetésével – fordítani tudtak, a tizedik percben már 5-2-t mutatott az eredményjelző. A vendégek azonban nem hagyták lerázni magukat, a játékrész derekán egyenlítettek, majd 9-10-nél pedig a vezetést is átvették. Horváth Roland időkérését követően azonban újfent a mieink percei következtek, így a szünetben ismét kétgólos előnynek örülhettünk (15-13).

A második játékrészben azonnal ledolgozta hátrányát a Békéscsaba, és a folytatásban is fej-fej mellett haladt a két csapat: hol a hazaiak, hol a vendégek vezettek, de egyszer sem nőtt kétgólosnál nagyobbra a különbség. A percek múlásával egyre paprikásabb lett a hangulat, szinte tapintható volt a feszültség a pályán, ez pedig ugyancsak kihatott a játékra: az egyre fáradó játékosok számos technikai hibát vétettek, így – folyamatos játék hiányában – igazságosnak mondható döntetlennel ért véget a találkozó (26-26).

Csapatunk legközelebb január 12-én, a Győri Audi ETO KC otthonában lép pályára.