Keresés

Jól indult az országos bajnokság

Publikálva: 2018.12.21 Frissítve: 2018.12.21 Vívás – tőr/párbajtőr

Csütörtökön kezdődött a felnőtt egyéni és csapat vívó országos bajnokság a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban.

A női párbajtőrözők mezőnyében klubunk hét versenyzővel képviseltette magát, ám közülük csak Wimmer Dorina jutott be a legjobb 32 közé, ahol Gábor Ágnes (Vasas SC) vár majd rá.

A férfi párbajtőrözők között ugyancsak heten képviselték klubunkat, de mindössze ketten élték meg a második napot: Szényi Péter Gózon Marcellel (NKE SE), Csiszér Ferenc pedig Keszthelyi Zsomborral (AVA) csap össze a legjobb 32 között.

A női tőrözők mezőnyében négy MTK-s vívó is érdekelt lesz pénteken: Máté Anna Kreiss Fanni (UTE), Pöltz Anna Kalocsai Luca (Törekvés), Kókai Csilla Bernát Andrea (UTE), Tomka Ivett pedig Nagy Anasztázia (UTE) ellen lép pástra a legjobb 16 közé jutásért.

A férfi tőrözőink közül mindössze Pórfy Tamás jutott be a legjobb 32 közé, rá Mihályi Andor (Törekvés) vár pénteken.

Négy férfi kardozónk is pástra lép pénteken a legjobb 32 között: Iliász Nikolász Nagy Martinnal (BVSC), Szatmári András Urbán Ádámmal (TFSE), Péch Miklós Mészáros Áronnal (GEAC), míg Kovács István Soproni Szabó Ágostonnal (WSE) mérkőzik meg.

A női kardozók mezőnyében Márton Anna képviseli klubunkat: Panka 13:30-kor lép pástra Péntek Brigitta (Budapest Honvéd SE) ellen a legjobb 32 között.

MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!