Kekezovity Anna

Jobb volt a Loki

Publikálva: 2019.04.06 Frissítve: 2019.04.06 Kézilabda

Az első félidőben még tartani tudtuk a lépést ellenfelünkkel, de a második elején minden eldőlt.

DVSC SCHAEFFLER–MTK Budapest 30-21 (14-10)
Hódos Imre Sportcsarnok, 1000 néző
Vezette: Paska, Vastag

DVSC SCHAEFFLER: Triffa – Varsányi 1, Kovács A. 3, Tóvizi 3, Deszpotovics 1, Bulath 5 (3), Vantara-Kelemen 2
Cserék: Oguntoye – Arany 5, Punko 2 (1), Bordás 1, Grigel 6, Szabó P. 1, Zamfirescu, Borgyos, Poczetnyik
Vezetőedző: Köstner Vilmos

MTK Budapest: Lajtos – Slakta, Karnik 4, Dakos 2, Tóth E. 8 (4), Mihálffy 1, Stranigg 2
Cserék: Győri – Kovács G., Bánfai, Fekete B. 1, Zsiborás 3
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir:

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 2-3; 18. perc: 8-8; 23. p.: 12-8; 40. p.: 21-11; 44. p.: 21-15; 50. p.: 26-16; 57. p.: 29-19

A K&H liga 20. fordulójában a DVSC SCHAEFFLER otthonába látogatottunk. A már önmagában is elég keménynek ígérkező összecsapást megelőzően tovább nehezítette Golovin Vlagyimir dolgát Termány Rita kiesése: balátlövőnk a Budaörs ellen törte el mutatóujját.

Az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy-egy góllal, de ennél csak elvétve nőtt nagyobbra a különbség. 8-8 után jött a szokásos rövidzárlatunk, amit a hajdúságiak négy góllal büntettek. Bár ezt követően még fel tudtuk zárkózni két gólra, végül 14-10-zel vonulhattak pihenőre a felek.

A második félidőt 7-1-es szériával kezdte a DVSC, igaz, ehhez az is kellett, hogy Tóth Eszter és Stranigg Zsófi kiállítása miatt kettős emberelőnybe kerüljenek. Itt nagyjából el is dőlt a mérkőzés, hiába küzdöttek hősiesen Golovin Vlagyimir tanítványai, nagyon hiányzott Termány Rita a pályáról, ráadásul Köstner Vilmos együttese is jó napot fogott ki (30-21).

Csapatunk legközelebb április 13-án lép pályára: a Dunaújvárost látjuk vendégül az Elektromos csarnokban.

Golovin Vlagyimir: Próbáltuk lassítani a Debrecen játékát, és ez az első játékrészben sikerült is. Azonban a második félidei ritmusukat nem tudtuk felvenni, ráadásul jött a kettős emberhátrány a játékrész elején, ott eldőlt a meccs.