Moravcsik Angéla

Itthon tartottuk a két pontot (GALÉRIA+VIDEÓ)

Publikálva: 2018.04.15 Frissítve: 2018.04.15 Kézilabda

Golovin Vlagyimir tanítványai visszavágtak az őszi vereségért az újonc Kecskemétnek.

MTK Budapest–Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE 23-19 (13-9)
Elektromos Csarnok, 350 néző
Vezette: Bonifert, Oláh

MTK Budapest: Terenyi – Tóth E. 3, Karnik 8 (3), Szádvári 3, Slakta, Valovics, Kovács G., Barna 4, Mód, Dakos 1, Termány 1, Gorilszka 1, Kuti 2

KNKSE: Riszovics – Gulya, Deáki 1, Aron 2, Albert, Horváth D., Gulyás, Varga N. 4, Fauszt 1, Orell, Siska 4 (1), Kucserova 1, Szabó E. 6 (2), Kovács K., Tóth L.
Vezetőedző: Marosán György

Kiállítások: 16, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/3
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 2-1; 14. p.: 7-3; 26. p.: 12-6; 36. p.: 15-10; 41. p.: 16-14; 53. p.: 22-15

A K&H liga 20. fordulójában csapatunk az újonc Hufbau-Akker Kecskeméti NKSÉ-t látta vendégül az Elektromos Csarnokban.

Ellentétes előjelekkel várhatták a felek a szombat délutáni mérkőzést: a vendégek a Vasas legyőzésével, a mieink pedig kisvárdai vereséggel hangoltak.

A fentiek ellenére mi kezdtük jobban a mérkőzést, az első negyedórát követően már négygólos előnynek örülhettünk. Terenyi Bianka ihletett formában védett, valósággal megbabonázta a kecskemétieket, elvétve tudtak csak túljárni az eszén. Támadásban Barna Éva vitte a prímet, aki – bár most először kapott helyet a kezdőben –, mégis húzóember volt. A hajrához közeledve már hat is volt közte, de végül faragni tudott hátrányából a Kecsketmét, így 13-9-es állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

Szerencsére a második félidőben sem változott döntően a meccs képe: kőkeményen védekeztünk, Terenyi szállította a bravúrokat, és a támadójátékunk is rendben volt. Bár a 40. percben kétgólosra olvadt a fórunk, nem jöttünk zavarba, sőt! Alig tíz perccel később már 22-15-re vezettünk. A hajrá ismét a vendégeknek sikerült jobban, de szorossá már nem tudták tenni a mérkőzést, így végül otthon tudtuk tartani a két pontot.

Golovin Vlagyimir tanítványai legközelebb április 21-én, a Vác otthonában lépnek pályára.