Publikálva: 2018.09.09 Frissítve: 2018.09.09 Kézilabda

Nem volt könnyű, de megszereztük szezonbeli első győzelmünket.

MTK Budapest–Eszterházy SC 23-19 (15-11)

MTK Budapest: Lajtos – Slakta 1, Karnik 3 (2), Tóth E. 3 (1), Dakos 2, Termány 3, Fekete B. 1
Csere: Mihálffy 2, Stranigg 2, Kovács G., Tóth N. 4, Bánfai 2

Eszterházy SC: Győrffy – Sári 5, Bocsi, Hanczvikkel, Kobela 1, Pados 7, Sallai 2
Csere: Tóth A. – Petrovics 2, Borbély, Vörös Sz. 2, Juhász R., Brettner
Vezetőedző: Debre Viktor

Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 0
A mérkőzés alakulása: 4. perc: 3-0; 10. p.: 7-2; 22. p.: 12-6; 26. p.: 14-9; 35. p.: 17-13; 42. p.: 18-16; 47. p.: 20-17; 55. p.: 23-18

A K&H női kézilabdaliga 2. fordulójában az Eszterházy SC látogatott az Elektromos Csarnokba. Mindkét csapat vereséggel kezdte a bajnokságot, mégis, az Érd, illetve a Ferencváros ellen mutatott játékot tekintve az egriek és mi is bizakodva várhattuk a szombati összecsapást.

Ezúttal egyértelműen mi kaptuk el jobban a rajtot, villámgyorsan háromgólos előnyre tettünk szert. Mindkét oldal idegesen, kapkodva játszott, sok technikai hiba tarkította az első pár percet, mégis le tudtuk szakítani ellenfelünket. Már 7-2-t mutatott az eredményjelző a 10. percben, mikor Debre Viktor időt kért, hogy rendet tegyen az egri fejekben. Hiába azonban a megbeszélés, az ezúttal is kiváló formában védő Lajtos Nórának köszönhetően nem tudtak felzárkózni a vendégek, így négygólos előnyből várhattuk a második félidőt (15-11).

A szünet után feljavulni látszott az Eger védekezése, olyannyira, hogy a játékrész derekán kétgólosra olvadt előnyünk. Ennél közelebb szerencsére már nem jutottak a vendégek, sőt, a hajrához közeledve ismét öt volt a különbség a két csapat között, így Golovin Vlagyimir tanítványai megszerezték szezonbeli első győzelmüket (23-19).

Nincs azonban sok idő az ünneplésre, két pokoli nehéz mérkőzés vár a mieinkre: szeptember 12-én a Győr, 15-én pedig az Érd ellen lépünk pályára.