Publikálva: 2019.09.22 Frissítve: 2019.09.22 Kézilabda

Nagyon megizzadtak a csapatok az egy-egy pontért.

MTK Budapest–Dunaújvárosi Kohász KA 27-27 (14-15)
Elektromos-csarnok, 250 néző
Vezette: Bíró Á., Kiss O.

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 1, Mihálffy 2, Tóth E. 6, Dakos 7, Szöllősi-Zácsik 3, Fekete B. 5 Csere: Suba, Sági (kapusok) – Szabados 1, Gerháth 2, Sziráki, Sallai, Horváth D., Juhász E., Ferenczi, Zsiborás

DKKA: Csapó – Kazai 4, Bouti 4 (1), Nick, Sirián, Szekerczés 7 (3), Grosch 4 Csere: Stojak (kapus), Szalai B. 5, Jovovity 2, Mihály P. 1, Csavlovics, Koronczai, Molnár B., Braun
Vezetőedző: György László

Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 6/4
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 4-4; 13. p.: 8-6; 21. p.: 9-10; 27. p.: 13-13; 35. p.: 16-18; 43. p.: 21-18; 47. p.: 24-21; 52. p.: 24-24; 58. p.: 26-26

A K&H női kézilabdaliga 4. fordulójában a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia látogatott az Elektromos-csarnokban. Golovin Vlagyimir sérülés miatt nem számíthatott Pál Tamarára, igaz, a túloldalon is bőven voltak hiányzók: Csamila Micsijevics, Ferenczi Fruzsina és Triscsuk Krisztina sem állt György László rendelkezésére.

Két hasonló erőt képviselő együttes összecsapásaként lett beharangozva szombati találkozó, és a pályán látottak az utolsó szóig igazolták a szurkolók és a csapatok várakozásait. Az első félidőben végig egy-két gólos különbség volt a két csapat között, egyszer a mieink, máskor a vendégek javára. Eleinte többnyire Golovin Vlagyimir tanítványai voltak lépéselőnyben, aztán a játékrész derekán átvette az irányítást a Kohász, és Szekerczés Luca időntúli hétméteresének köszönhetően végül 14-15-ös állásnál vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második félidő rajtját mi kaptuk el jobban: a vendégek rövidzárlatát kihasználva 21-18-ra elléptünk, de sajnos nem sokáig örülhettünk. A 47. percben a mieink támadójátéka kezdett akadozni, és dunaújvárosiak azonnal fel is zárkóztak. Fej-fej mellett értünk tehát a hajrához, amely ezúttal is igen emlékezetesre sikeredett.

Az 55. percben – harmadik kétperces büntetését követően – Mihálffy Adrienn a kizárás sorsára jutott. Aztán alig 50 másodperccel a végső dudaszó előtt Kazai Anita egyenlített, Golovin Vlagyimir pedig azonnal időt kért. A támadást szépen kijátszottuk, Fekete Bozsana ejtése azonban a kapu tetején landolt. A vendégeknek még épp maradt idejük visszatámadni, a védelmünk azonban jól zárt, majd Szekerczés Luca időntúli szabaddobása sem talált utat a kapunkba, így pontosztozkodással ért véget a találkozó.

Most másfél hét szünet vár lányainkra, aztán október 2-án irány az Audi Aréna!