Publikálva: 2018.12.15 Frissítve: 2018.12.15 Kézilabda

FTC-MTK–Dunaújvárosi Kohász KA 26-27 (18-15)
Kezdőcsapat:
Szemerey – Faluvégi, Karnik, Dakos, Tóth E., Mihálffy, Márton
Csere: Szikora – Kovács G., Termány, Zsiborás, Bánfai, Fekete B., Háfra L., Slakta
Vezetőedző: Elek Gábor, Golovin Vlagyimir

Női kézilabdacsapatunk péntek délután az Elek Gyula Arénában játszotta második edzőmeccsét. Golovin Vlagyimir tanítványai – csakúgy, mint egy héttel korábban, a DVSC ellen – a Ferencváros itthonmaradó játékosaival közösen álltak fel, ám ezúttal a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia volt az ellenfél.

A múlt heti csapatból Lajtos Nóra és Győri Barbara ezúttal pihenőt kapott, a DKKA ellen Szemerey Zsófi és Szikora Melinda váltotta egymást a kapuban. Az első félidőben szinte végig a hazaiak akarata érvényesült a pályán, a fővárosiak lendületes játékára – és Szemerey védéseire – sokáig nem volt ellenszere a Dunaújvárosnak (18-15).

A második harminc percben aztán fokozatosan feljavult a vendégek teljesítménye, és a játékrész derekán át is vették a vezetést György László tanítványai. Az egyre többet hibázó hazai csapat ugyan nem hagyta lerázni magát, de a fordításra már nem futotta erejéből, így ismét egygólos vereséget szenvedett (26-27).

Az FTC-MTK csapata csütörtökön, Dunaújvárosban játssza utolsó közös edzőmeccsét.

Golovin Vlagyimir:A héten nem sokat találkoztam a lányokkal, ennek ellenére az első félidőben nagyon jó tempót diktáltak, és alig három technikai hibát vétettek. A másodikban elpazaroltuk a lehetőségeinket, ennek köszönhető a vereség.

(Fotó: Kisricso photo)