Publikálva: 2018.05.12 Frissítve: 2018.05.11

Az idegenbeli győzelemmel 2-0-ra lezártuk a Békés elleni párharcot.

Békési SzSK - MTK Törökbálint  64-70 (18-19, 12-21, 14-11, 20-19)

Békéscsabai Evangélikus Sportcsarnok

statisztikai lap

Az egész mérkőzésen csak egyszer, a 10. percben vezetett a Békés. Az első negyed után 18-19-re, a félidőben 30-40 volt az állás. A szerdai, hazai meccshez hasonlóan, Bihari Máté volt a legeredményesebb játékosunk, de Jakab Péter és Boinitzer Dávid is jócskán tíz pont fölé jutott.

Hét perccel a találkozó vége előtt úgy tűnt, hogy nagyon sima lesz a vége, ekkor már 16 ponttal vezetett az MTK Törökbálint (48-64). Az utolsó percekben felzárkózott a hazai gárda, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: MTK Törökbálint–Békési SzSK  2-0.

Bódi Ferenc vezetőedző: – Nagyon jó mentalitással álltunk a mérkőzéshez, ami koncentrált, jó játékkal párosult. A második félidőben elkerülhető hibáinkból felhoztuk az ellenfelet, de a szívünk a helyén volt, és végig vezetve hoztuk a meccset. Nagyon örülök, és gratulálok az újabb idegenbeli győzelmünkhöz és a motivált hozzáálláshoz!