Publikálva: 2020.01.26 Frissítve: 2020.01.26 Kézilabda

Nagyot küzdöttek a lányok, de tartalékos összeállításban nem tudtuk megszorongatni a Vácot.

MTK Budapest–Váci NKSE 23-32 (12-16)
Elektromos-csarnok, 400 néző
Vezette: Nagy F., Túróczy József

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 2, Dakos 4, Szabados, Mihálffy 4, Tóth Eszter 6 (1), Fekete B.
Csere: Suba (kapus), Gerháth F. 5, Juhász E., Malovics 1, Horváth D. 1, Ferenczy P.

Váci NKSE: Arenhart – Diószegi 3, Hámori 4, Lakatos R. 4 (1), Helembai, Kácsor 8 (1), Radoszavljevics (7)
Csere: Bukovszky, Bálint A. (kapusok), Kuczora 4 (2), Kovács N. 1, Mészáros R. 1, Paróczy
Vezetőedző: Szilágyi Zoltán

Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/4
A mérkőzés alakulása: 9. p.: 5-3; 18. p.: 8-9; 23. p.: 11-11; 37. p.: 14-19; 50. p.: 21-24; 54. p.: 22-29

A K&H női kézilabdaliga 14. fordulójában csapatunk a Váci NKSÉ-t látta vendégül az Elektromos-csarnokban. A két együttes augusztusi összecsapását Szilágyi Zoltán tanítványai nyerték, és az előjelek ezúttal sem a mieinknek kedveztek: Golovin Vlagyimir sérülés miatt nem számíthatott Pál Tamarára és Zsiborás Lucára, Szöllősi-Zácsik Szandra és Sallai Nikolett pedig vírusos megbetegedés miatt nem volt bevethető.

Megfogyva bár, de törve nem – így vágtunk neki a szintén 14 pontos Vác elleni rangadónak. A 22. percig tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel, Gerháth Fanni remekül helyettesítette Szöllősi-Zácsik Szandra, látványos átlövésgólokkal tartotta meccsben csapatát. 11-11-nél aztán beütött a krach, a vendégek egy 5-1-es rohammal állva hagyták mieinket (12-16).

A felzárkózás reményében vágtunk neki a második félidőnek, de a fáradtságunkból adódó számos technikai hiba miatt nem tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz. 3-4-gólos hátrányból üldöztük a vendégeket, aztán az utolsó tíz percre végképp elfogytunk, amit Kácsor Grétáék kíméletlenül kihasználtak, és végül simán nyertek (23-32).

Csapatunk legközelebb január 29-én, az Eger otthonában lép pályára a Magyar Kupa negyedik fordulójában.