Publikálva: 2019.04.21 Frissítve: 2019.04.21 Tenisz

Sikerült a selejtező első fordulója Babos Timinek.

Isztambul, salakpályás WTA torna, selejtező 1. forduló
Babos Tímea (5.)–Barbara Haas (osztrák) 7:5, 6:7 (4-7), 6:1

A mérkőzés 2 óra 49 percig tartott Isztambulban.

A 2016-os US Openen Timi 0:4-ről fordított Haas ellen a döntő játszmában és ezúttal is fordulatosan alakult a mérkőzés.

A 61 perces nyitófelvonás elején az osztrák játékos 3-0-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd 2-0-ra is vezetett. Timi a negyedik gémben nagy csata után brékelt 40-re, majd három fogadóelőnyről hozta saját játékát (3-2). A magyar játékos 4:3 után brékelt 30-ra, de utána 30-0-ról veszítette el az adogatását.

A hajrában, 5:5 után ismét Timi volt a jobb: nagy csatában nyerte 40-re a szerváját, majd brékelt 30-ra.

A 63 perces második szettben Haas 2-0-ra, majd 3-2-re is vezetett brékelőnnyel, de az MTK Budapest játékosa mindkétszer egyenlített. 4-3 után Timi összesen három bréklabdához jutott, de végül ellenfele hozta a saját játékát. Hamarosan pedig jött az érdekesen alakuló tie-break.

A rövidítésben Timi 4-0-ra is vezetett, de sajnos ezután sorozatban hét labdamenetet veszített. Így jött a döntő, harmadik felvonás.

A továbbjutásról határozó szett a 6:1-es állás ellenére is kiélezetett volt. Az MTK Budapest játékosa a nyitó gémben az ötödik bréklabdát használta ki, majd a harmadik játékban csak két labdamenetet veszített fogadóként. 3:0 után Timi 0-40-ről hozta a szerváját, utána 15-re brékelt.

Haas 0-5-nél sem adta fel, meccslabdáról brékelte ellenfelét, majd saját gémjében újabb négy mérkőzéslabdát hárított. Szerencsére Timit nem törte meg az osztrák lány, a hatodik eséllyel már élt, bejutott a selejtező második körébe, ahol ellenfele a főtáblára kerülésért Jelena Ribakina lesz.

Az 1999. június 17.-én Moszkvában született játékos tavaly óta szerepel kazah színekben. Ribakina 161. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 143. (2019. április 1.) volt. Eddig 4 ITF-versenyt nyert egyesben.

Forrás: babostimea.hu