Publikálva: 2019.08.05 Frissítve: 2019.08.05 Tenisz

Babos Tímea két szoros szettben kapott ki.

Rogers Cup selejtező, 2. forduló
Jekatyerina Alekszandrova (orosz, 5.)-Babos Tímea 7:5, 7:6 (7-5)

A mérkőzés 1 óra 43 percig tartott. Nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy Timi újra győzzön Top 50-es játékos ellen.

Az 52 perces első szettben az MTK Budapest játékosa – 2:1 után – 30-ra elnyerte a világranglistán 47. Alekszandrova adogatását, majd a következő gémben 0-40-ről még egyenlített. Végül nem sikerült megmenteni a szervagémet, majd a hetedik játékot 15-re nyerte fogadóként a selejtezőben 5. helyen kiemelt orosz játékos.

Timi azonban nem adta fel. Három szett- és bréklabdáról jött fel 4:5-re, majd 40-re nyerte el ellenfele szerváját, 5:5. Sajnos Alekszandrova pontosabb volt a következő két gémben. Az orosz játékos brékelt 30-ra, majd 40-re hozta a szerváját.

A második felvonásban Alekszanadrova 1:1 után újra 30-ra nyerte el ellenfele szerváját, majd úgy vezetett 5:3-ra, hogy összesen három bréklabdát hárított (3:2 után 30-40-ről, 4:3 után 15-40-ről mentetette meg az adogatását).

Timi 4:5 után 30-ra brékelt, majd fordított 6:5-re. Az orosz játékos ezt követően 30-30 után hozta a szerváját, jöhetett a tie-break. A rövidítésben Alekszandrova 2-2-ről 5-2-re alakította az állást, majd 6-4-nél mérkőzéslabdához jutott. Ezt hárította Timi fogadóként, de utána elveszítette az adogatását, így a mérkőzést is.

Az MTK Budapest játékosa párosban még szerepel Torontóban, de nem Kristina Mladenovic oldalán. A francia játékos a jövő hét végén pályára lép a selejtezőben Cincinnatiben, ezért lemondta a kanadai párostornát. Így Timi társa ezúttal az észt Anett Kontaveit lesz, az első ellenfél pedig a 8. helyen kiemelt Lucie Hradecká és Andreja Klepač páros.

Forrás: babostimea.hu