Bejött nekünk a Horvát Grand Prix

Publikálva: 2017.01.17 Frissítve: 2017.01.17 Karate

Ahogy arról már beszámoltunk, nagy érdeklődés közepette zajlott a verseny.

A közelgő korosztályos Európa-bajnokságnak köszönhetően óriási mezőny és jó színvonal jellemezte a hagyományosan január közepén megrendezett Horvát Grand Prix-t. A szamobori karate verseny a magyar fiatalok számára az őszi kadet, junior és U21-es világbajnokság első válogató versenye volt.
A magyarok közül különösen Koch Szabolcs és Baranyi Zsófia szerepelt eredményesen. A korábbi junior Eb-bronzérmes katás sem a felnőtt férfi, sem az U21-es korosztályban nem talált legyőzőre. A még kadet korú Baranyi küzdelemben aranyérmet nyert korosztályában, de dobogóra állhatott az eggyel idősebbek, a juniorok között is, ahol a harmadik helyen végzett. Szereplésük bizakodásra ad okot egy hónappal a szófiai kadet, junior és U21-es Európa-bajnokság előtt.

Sterck Laura ötödik lett úgy, hogy a szófiai Európa-bajnokság két kiemelt versenyzője közül az ukrán Krescsenkót 4-1--re megverte és az U21-es világranglistavezető D'Onofrio-tól mindössze 3-2 arányban kapott ki szoros mérkőzésen, egyhetes betegség után. Fábián Csenge 7. lett a juniorok között. Takács Eszter (8-9) a harmadik (10-11) második és (12-13) harmadik helyen végzett.

A magyar érmesek a hivatalos kategóriákban (az MTK Budapest sportolói vastag betűvel):