Publikálva: 2018.05.19 Frissítve: 2018.05.19 Kézilabda

Vasas SC: Tzintzis, Győri – Hanusz 4, Hárs 1, Kuczora 6, Szeberényi, Fekete B. 3, Becséri 1, Rózsa, Pados 4 (2), Németh M., Mester, Szecsődi 2, Agovics, Varjú, Arany 4
Vezetőedző: Varga Márta

MTK Budapest: Terenyi 1, Hlogyik – Tóth E. 4, Karnik 6, Sallai, Szádvári 5, Slakta 2, Kovács G. 1, Barna 1, Kuti, Mód 2, Dakos 4, Termány 2, Gorilszka 1 (1), Stranigg, Juhász E.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1
A mérkőzés alakulása: 2. perc: 2-0; 6. p.: 2-4; 11. p.: 5-5; 16. p.: 9-5; 20. p.: 12-8; 30. p.: 13-13; 37. p.: 16-17; 40. p.: 20-20; 46. p.: 20-24; 52. p.: 22-27; 56. p.: 24-29

A K&H női kézilabdaliga 25. fordulójában csapatunk a Vasas otthonául is szolgáló Elektromos Csarnokban lépett pályára. Az angyalföldiek az utolsó két meccs eredményétől függetlenül már kiestek, így maximum a hazai közönségtől való szép búcsú lehetett a céljuk.

Sokáig úgy tűnt, ez elegendő motivációt jelent Varga Márta tanítványainak. A hazaiak kevesebb hibát vétettek a rendkívül idegesen, kapkodóan játszó mieinknél, így a játékrész derekán már négygólos előnynek örülhettek az angyalföldiek. Bár a félidő utolsó perceiben nagy nehezen összejött az egyenlítés, a Vasas végül két gyors góllal visszaszerezte előnyét (15-13).

Nem tudni, mi hangzott el a szünetben a vendégek öltözőjében, de a második félidőben a mieink csökkenteni tudták a hibák számát, feljavult a védekezésünk, és Terenyi Bianka is parádés védésekkel segítette csapatunkat. Szépen, lassan megfordítottuk a mérkőzést, a 45. percben már négygólos előnynek örülhettünk, amelyet végül meg is tudtunk őrizni a találkozó végéig (25-29).

Csapatunk szombati győzelmével matematikailag is bebiztosította bennmaradását, és bizakodva várhatja a szezon utolsó meccsét, a DVSC-TVP ellen.

Golovin Vlagyimir:A második félidőben kevesebbet hibáztunk, ezért győzelemnek örülhettünk.