Szőke Szonja

Babos Timiék újra az elődöntőben

Publikálva: 2020.01.28 Frissítve: 2020.01.28 Tenisz

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic sorozatban harmadszor jutott elődöntőbe női párosban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A második helyen kiemelt, világbajnoki címvédő duó kedden az amerikai Cori Gauffot és Caty McNallyt verte két szettben, 1 óra 20 perc alatt.

Babosék brékkel kezdték a mérkőzést, majd 4:2-es vezetésük után ismét elvették ellenfelük szervajátékát, és így 26 perc alatt szettelőnyhöz jutottak. A második játszmában 1:1 után kerültek lépéselőnybe, majd 5:4-nél brék-, illetve meccslabdához jutottak, amivel azonban nem tudtak élni. A befejezés azonban így sem váratott magára sokáig: a következő szervagémjük során három mérkőzéslabdához jutottak, s ezekből a harmadikat használták ki.

Timiék két éve megnyerték a melbourne-i Grand Slam-tornát, tavaly pedig a döntőben maradtak alul.

A páros ellenfele a legjobb négy között a hetedik helyen kiemelt, tajvani Csan Hao-Csing és Csan Latisa lesz.

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Cori Gauff, Caty McNally (amerikai) 6:2, 6:4