Publikálva: 2017.03.11 Frissítve: 2017.03.11 Röplabda

TFSE: Neizer, Molnár A., Tóth E., Benkó, Hegedűs A., Ostorházi
Csere: Dobrovits (liberó), Szalma, Nagy M., Németh N.

MTK Budapest: Szűcs K., Lakatos E., Hackl, Lutter, Papp O., Petőváry
Csere: Nagy Fanni (liberó), Lesi
Vezetőedző: Alberto Salomoni

A női röplabda NB I alapszakaszának utolsó előtti fordulójában az MTK Budapest a TFSE otthonába látogatott.

A találkozót kisebb sérülése miatt kihagyni kényszerült Kilyénfalvi Zsófi, rajta kívül mindenki bevethető volt.

Álomszerűen kezdte a mérkőzést az MTK Budapest: nyoma sem volt a Kaposvár elleni görcsösségnek, a kék-fehérek ezúttal felszabadultan, önbizalomtól duzzadva játszottak. A hazaiak nem találták ellenszerét a vendégrohamoknak, így Alberto Salomoni tanítványai simán húzták be az első játszmát (9-25).

Bár a második szettre egyre inkább összeállni látszott a TFSE játéka, a vendégek továbbra sem adtak esélyt ellenfelüknek. Alberto Salomoni összes játékosa jó napot fogott ki, de Szűcs Kinga ezúttal még csapattársait is felülmúlta: ha kellett agresszíven, máskor okosan támadott. (15-25).

A harmadik játszmában folytatódott az MTK Budapest dominanciája, Németh Lajosnak pár perc után, 1-7-es állásnál kellett időt kérnie. Ahogy telt-múlt az idő, közeledett a meccs vége, a kék-fehérek elkényelmesedtek, amit könyörtelenül kihasznált a hazai együttes. A második technikai szünetre mindössze négy pontra olvadt a vendégek előnye, de végül kitartott a szett, és így a meccs végéig (19-25).

Alberto Salomoni:Az első két szett remekül sikerült, ilyen erős kezdés után szinte törvényszerű, hogy visszaesik a csapat teljesítménye. De alapvetően elégedett vagyok, mivel a meccs nagy részében gyorsan, dinamikusan játszottunk. Most jön a Nyíregyháza elleni találkozó, ahol mindent meg fogunk tenni céljaink eléréséért.