Publikálva: 2019.01.14 Frissítve: 2019.01.14 Röplabda

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem–MTK Budapest 3:0 (13, 18, 21)

Kaposvár: Leidgeb 11, Miklai 14, Iricsanyin 18, Vacsi 7, Csesljár 3, Császár 6
Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics

MTK Budapest: Vezsenyi 10, Borsos 4, Kotormán 3, Kis R. 6, Kiss G. 1, Takács D. 15
Csere: Nagy F. (liberó), Szalai A. (liberó), Lesi, Godó 1
Vezetőedző: Tóth Gábor

A női röplabda NB I Liga 14. fordulójában igazi csúcsrangadót rendeztek: csapatunk az éllovas Kaposvár otthonába látogatott. A két együttes novemberi mérkőzését 3:1-re a vendégek nyerték a Városmajorban, így lett volna miért visszavágni.

Az első pár labdamenetet követően úgy tűnt, ezúttal fel tudunk nőni az NB I Ligát veretlenül vezető Kaposvárhoz, 3-5-öt követően azonban sebességet váltottak a hazaiak, és állva hagytak minket. Tóth Gábor 16-10-nél már a második idejét kérte ki, tanítványainak ezúttal nem volt ellenszere a rendkívül lendületes hazai támadásokra, így hamar véget ért az első szett (25-13).

Bár a második játszmában valamelyest javulni látszott a vendégek játéka, a Kaposvár ezúttal is le tudta rázni a mieinket. A játékrész derekán többször is feljöttük egy-egy pontra, de az egyenlítésre egyszer sem futotta erőnkből, így a második szett végén is Szasa Nedeljkovics tanítványai örülhettek (25-18).

A harmadik játszma elején is hamar elhúzott a Kaposvár, már 9-3-ra is vezettek a hazaiak, ám innen még vissza tudtunk jönni a meccsbe. Sőt, 12-13-nál – Kis Rebeka ászát követően – még a vezetést is átvettük. Sajnos azonban nem örülhettünk sokáig, a hazaiak azonnal visszavették a vezetést, és lezárták a mérkőzést (25-21).

Csapatunk legközelebb január 19-én lép pályára, a Gödöllői RC-t látjuk vendégül a Városmajorban.