A nyolcaddöntő nem sikerült

Publikálva: 2019.06.02 Frissítve: 2019.06.02 Tenisz

Búcsúzott a Roland Garrostól a Babos/Fucsovics duó.

Roland Garros, vegyes páros, nyolcaddöntő
Babos Tímea, Fucsovics Márton–Csang Suaj, John Peers (kínai, ausztrál, 5.) 0:6, 4:6

Nagyjából két óra pihenés jutott Babos Tímeának, mielőtt – a francia Kristina Mladenoviccsal nehezen elért győzelem után – ismét pályára kellett lépnie a Simonne Mathieu-n, csak most vegyes párosban, Fucsovics Márton oldalán.

Ellenfelük a Csang Suaj, John Peers kínai, ausztrál kettős volt, amelyiket az Australian Openen, első közös mérkőzésükön legyőztek 6:3, 4:6, 10–7-re. Az ötödikként kiemelt duó Párizsban esélyt sem adott az MTK Budapest teniszezőinek,.

A második szett elején Fucsovics adogatójátékát végre sikerült hozni, így a magyar kettős neve mellé is felkerült egy gém. Sőt, ezt követően, Csang szervájánál az első fogadóelőnyüket is értékesítették Fucsovicsék – kár, hogy a vezetés csupán a következő Babos-adogatójátékig tartott.

Ettől függetlenül a második játszma már sokkal szebb képet mutatott, de sajnos Fucsovics utolsó szervagéménél megint brékelt Peers és Csang, így teniszezőink 49 perc alatt 6:0, 6:4-es vereséget szenvedtek.

Forrás: nso.hu, borítókép: molcsapat.hu/Neo Interactive