A női labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjében Kókai KSK - MTK Hungária FC 0-5 (0-3) (VIDEÓ)

Publikálva: 2015.04.04 Frissítve: 2015.04.04 Labdarúgás női

A Kóka a Ferencváros U-19-es csapata, így nyilvánvaló volt, hogy nehéz kilencven perc vár a csapatra, főleg annak tudatában, hogy a döntetlen, az alacsonyabb osztályú gárda továbbjutását eredményezte volna.

Ismételten döntőbe jutott a csapat a kupában.

Kókai KSK - MTK Hungária FC 0-5 (0-3) labdarúgó Magyar Kupa elődöntő, Kóka, 500 néző

Vezette: Bodor Marianna (Tóth, Szigecsán)

Gólszerzők: Pádár a 35., és az 51., Kaján a 12., Nagy L. a 25., és Herczeg 81. percben.

MTK Hungária: Szőcs – Vesszős, Gál, Demeter, Szabó – Hummel-Schmuczer, Herczeg, Nagy L. – Kaján, Pádár, Méry

Csere: Csányi, Diószegi, Palkovics, Varga, Nagy A.

Vezetőedző: Medgyes Péter

Szerencsére sokáig nem hagytak esélyt a vendéglátóknak a számolgatásra Pádárék, hiszen Kaján Zsanett szép kiugrását követően már a 12. percben megszerezték a vezetést.
Bő tíz perccel később Nagy Lilla megduplázta előnyt, majd a 30. percben következett a találkozó legszebb jelenete: Pádár Anita kapta a labdát 20 méterre a hazai kaputól, majd fordulásból kilőtte a jobb felső sarkot. Harminc perc alatt lényegében eldőlt a továbbjutás kérdése, így a második játékrészben már az volt a legfontosabb célkitűzés, hogy ne sérüljön meg senki.
A második félidőt sikerült újabb góllal kezdeni, az 50. percben Pádár fejjel is bevette a kókai kaput, majd a 72. percben Herczeg Andrea állította be a nulla-ötös végeredményt.

A győzelemmel eldőlt, hogy ismét ott lesz az MTK Hungária FC a Magyar Kupa fináléjában, és harcba szállhat a címvédésért. Amennyiben ez sikerülne, úgy a sorozat történetében negyedszer hódítaná el a kupát.