A legjobb tizenhat között (LAPSZEMLE)

Publikálva: 2018.06.02 Frissítve: 2018.06.02 Tenisz

Timiék könnyedén jutottak tovább Párizsban.

Roland Garros, női páros, 2. forduló
Babos Tímea, Krisztina Mladenovics (magyar, francia, 1.)–Hibino Nao, Okszana Kalasnyikova (japán, grúz) 6:1, 6:3

Újabb fontos lépés női párosban a Roland Garroson: Timi és Mladenovics magabiztos sikerrel jutott a legjobb 16 közé a salakos Grand Slam-versenyen.

Az Ausztrál Open-győztes kettős uralta a mérkőzést a 27 perces, első játszmában. Timi és francia társa 0-ra, majd 30-ra brékelt, így elhúzott 4:0-ra. Ekkor meglepő események következtek. Az 1. helyen kiemelt kettős 40-0-ra is vezetett adogatóként, de végül Hibino és Kalasnyikova nyerte a gémet.

Szerencsére ezután a magyar-francia páros visszavette az irányítást, brékelt 30-ra, majd 15-re szerválta ki a nyitófelvonást.

A második szett picit szorosabban alakult, de veszély nem fenyegette Timiéket. A magyar-francia kettős a nyitójátékban 0-ra nyerte el ellenfele szerváját, adogatóként pedig nagyon magabiztosan őrizte az előnyét. A végén, 5:3 után Timi és társa 30-ra brékelt, lezárta a mérkőzést.

Forrás: babostimea.hu, kép: Zádor Péter